Image 13

Dotacje dla przedsiębiorców w ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021

24 kwietnia 2020

1. Schemat małych grantów dla przedsiębiorczych kobiet  

Celem Schematu małych grantów dla przedsiębiorczych kobiet jest zwiększenie konkurencyjności przedsiębiorców poprzez opracowanie albo opracowanie i wdrożenie innowacji w jednym z trzech obszarów:
- technologie przyjazne środowisku,
-  innowacje w obszarze wód śródlądowych lub morskich
- technologie poprawiające jakość życia Projekty w ramach tego schematu mogą jednocześnie przyczyniać do wzrostu wiedzy, umiejętności lub kompetencji przedsiębiorczy niezbędnych do utrzymania i rozwoju działalności gospodarczej

Kto może otrzymać wsparcie?

Dofinansowanie będą mogły otrzymać kobiety prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą oraz mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa, w których:
- kobieta jest wspólnikiem uprawnionym do reprezentowania spółki albo
- kobieta jest wspólnikiem i członkiem organu zarządzającego albo akcjonariuszem i członkiem organu zarządzającego.

Maksymalne kwota dofinasowania to 200 000 euro. Wsparcie wyniesie do 85% wartości projektu, co oznacza, że Twój wkład to co najmniej 15% całkowitego kosztu projektu.


2. Technologie poprawiające jakość życia  

Celem Schematu jest zwiększenie konkurencyjności przedsiębiorców poprzez działania prowadzące do opracowania i wprowadzenia na rynek nowych lub znacząco ulepszonych produktów lub usług opartych o nowoczesne technologie, które poprawią jakość życia najbardziej wrażliwych grup społeczeństwa, w szczególności będą odpowiadać na potrzeby i poprawę jakości życia osób starszych. Projekty muszą jednocześnie przyczyniać się do wzrostu przychodów, zysku lub zatrudnienia w przedsiębiorstwie.

Kto może otrzymać wsparcie?

Mikro-, małe lub średnie firmy, które:
- zamknęły jeden rok obrotowy trwający przynajmniej 12 miesięcy,
- przynajmniej w jednym zamkniętym roku obrotowym w okresie 3 lat poprzedzających rok, w którym złożyły wniosek o udzielenie wsparcia osiągnęły przychody ze sprzedaży nie niższe niż równowartość 20 tysięcy euro.

Maksymalna kwota dofinansowania  2 000 000 euro. Wsparcie wyniesie do 70% wartości projektu, co oznacza, że Twój wkład to co najmniej 30% całkowitego kosztu projektu.


3. Technologie przyjazne środowisku
 
Celem Schematu jest zwiększenie konkurencyjności przedsiębiorców z wykorzystaniem rozwiązań technologicznych przyjaznych środowisku poprzez działania prowadzące do wdrożenia w przedsiębiorstwie innowacyjnych procesów, produktów, usług lub rozwiązań, które rozwiną działalność gospodarczą przedsiębiorcy, w tym wzrost przychodów, zysku lub zatrudnienia, a jednocześnie przyczynią się do lepszej gospodarki odpadami, efektywności energetycznej, zmniejszonej emisji zanieczyszczeń, wydajnej gospodarki materiałowej.

Kto może otrzymać wsparcie?
- Mikro-, małe lub średnie firmy, które:

- zamknęły jeden rok obrotowy trwający przynajmniej 12 miesięcy przynajmniej w jednym zamkniętym roku obrotowym w okresie 3 lat poprzedzających rok, w którym złożyły wniosek o udzielenie wsparcia osiągnęły przychody ze sprzedaży nie niższe niż równowartość 140 tysięcy euro

Maksymalna kwota dofinansowania  to 1 000 000 euro. Wsparcie wyniesie do 70% wartości projektu, co oznacza, że Twój wkład to co najmniej 30% całkowitego kosztu projektu

Wnioski przyjmowane są do 14 maja 2020 przez polska Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.

Masz pytania dotyczące finansowania? Zapytaj naszych doradców  o szczegóły – jesteśmy do Twojej dyspozycji i chętnie Ci pomożemy:  

Anna Zając – Nogaj  - Kierownik
tel. (15) 833-34-06
kom.692-726-082
a.zajac@opiwpr.org.pl


Wojciech Zych – Starszy specjalista
tel. (15) 833-34-10
kom. 501-837-646
w.zych@opiwpr.org.pl
 

Więcej szczegółów na stronie: https://www.parp.gov.pl/component/programs/program/funduszenorweskie  

Harmonogram naborów i informacje o poszczególnych programach: https://www.parp.gov.pl/harmonogram-naborow?programs=funduszenorweskie&sort=end&display=round  

Zachęcamy do obserwowania naszego profilu Facebook, gdzie codziennie zamieszczamy informacje dla przedsiębiorców:
https://www.facebook.com/FundacjaOPP/

Logo sm
Location icon
pl. Ks. J. Poniatowskiego 2 27-600 Sandomierz
Contact icon
fundacja@opiwpr.org.pl 15 833 34 00, 501 837 619
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.