Image 13

Kolejne spotkanie samorządowego partnerstwa

06 marca 2020

W dniu 5 marca gościliśmy w naszym Hotelu Basztowy przedstawicieli samorządów: Powiatu Sandomierskiego, Powiatu Opatowskiego, Powiatu Staszowskiego, Gminy Miejskiej Sandomierz, Miasta i Gminy Opatów, Miasta i Gminy Staszów. Starostowie oraz burmistrzowie dyskutowali o współpracy w ramach zbliżającego się nowego okresu programowania unijnego budżetu. 

Spotkanie było pokłosiem podpisanego w grudniu ub. roku porozumienia, którego sygnatariuszami były wszystkie wcześniej wymienione samorządy. Współpraca opierać się będzie o planowanie, przygotowanie i realizację wspólnych działań wspierających rozwój terenu trzech powiatów. Wszyscy uczestnicy spotkania dążą do ustalenia wspólnych priorytetów i konkretnych  działań oraz przekazywania potrzeb ich realizacji do władz regionalnych i krajowych.

Szeroko zakrojona współpraca samorządów ułatwi sięganie po środki unijne w zbliżającej się nowej perspektywie finansowej 2021 – 2027. Samorządowcy chcą aby ich wspólny głos pokazywał zarówno aspiracje regionu trzech powiatów jak i jego potencjał. Zgodnie z podpisanym w grudniu porozumieniem proponowana jest realizacja projektów partnerskich w następujących obszarach.

  1. Wspólnych, kompleksowych, ponadlokalnych produktów turystycznych.
  2. Przetwórstwa rolno-spożywczego, wraz z system promocji i sprzedaży.
  3. Ochrony lokalnego środowiska naturalnego i mikroklimatu
  4. Międzypokoleniowej solidarności społecznej
  5. Rozwoju przedsiębiorczości na terenie trzech powiatów.
  6. Poprawy dostępności komunikacyjnej wskazanego obszaru.

 

Moderowane przez prezesa naszej Fundacji – Grzegorza Orawca spotkanie przebiegało w roboczej atmosferze. Samorządowcy ustalali najbliższe działania oraz strategiczne plany rozwojowe do skonsultowania z władzami województwa.

Logo sm
Location icon
pl. Ks. J. Poniatowskiego 2 27-600 Sandomierz
Contact icon
fundacja@opiwpr.org.pl 15 833 34 00, 501 837 619
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.