Image 13

"Powiat Sandomierski - nasze najpiękniejsze miejsce w przyrodzie"

06 września 2019

Pod tytułowym hasłem przebiega realizacja projektu, którego autorem jest sandomierskie stowarzyszenie Tradycja i Przyszłość. Dofinansowany z programu Działaj Lokalnie XI projekt polega na uczulaniu mieszkańców Sandomierza, Gminy Koprzywnica i Gminy Łoniów jak ważną rzeczą jest dbanie o nasze wspólne dobro jakim jest czyste naturalne środowisko.

Projekt polegał na realizacji cyklu spotkań szkoleniowych kierowanych do wszystkich grup wiekowych - od młodzieży szkolnej do seniorów. W dniu dzisiejszym odbyło się sprzątanie szlaku pątniczego Koprzywnica - Sulisławice. Członkowie stowarzyszenia wraz z aktywem młodzieży ze szkoły podstawowej w Niedrzwicach uzbierali na tej trasie kilkadziesiąt worków śmieci. Na zakończenie prac na strudzonych wolontariuszy czekał ciepły posiłek w altanie Koła Łowieckiego w Zawidzy.

Gratulujemy realizatorom projektu tej cennej społecznie inicjatywy. Jesteśmy również pod wrażeniem dużej wiedzy i postawy proekologicznej prezentowanej przez młodzież szkolną. Gratulujemy opiekunom uzdolnionej młodzieży oraz przyłączamy się do podziękowań za wzięcie udziału w wydarzeniu. Z naszej strony wydarzenie podpatrywali Grzegorz Orawiec - Przewodniczący Zarządu oraz Wojciech Zych - Koordynator Programu Działaj Lokalnie w Ośrodku Promowania Przedsiębiorczości w Sandomierzu.

Przypominamy, że konkursy grantowe dla organizacji pozarządowych w Programie Działaj Lokalnie ogłaszane są każdego roku wiosną. Zapraszamy wszystkie organizacje i grupy nieformalne planujące zrealizować ciekawe społeczne inicjatywy na terenie powiatu sandomierskiego lub opatowskiego. Najbliższy nabór wniosków odbędzie się na przełomie marca / kwietnia 2020 r. 

W. Zych

Logo sm
Location icon
pl. Ks. J. Poniatowskiego 2 27-600 Sandomierz
Contact icon
fundacja@opiwpr.org.pl 15 833 34 00, 501 837 619
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.