Image 13

Spotkanie zarządu Federacji Świętokrzyskich Organizacji Pozarządowych „Horyzont”

28 listopada 2019

27 listopada 2019 r. w siedzibie naszej Fundacji w Sandomierzu odbyło się organizacyjne spotkanie zarządu Federacji Świętokrzyskich Organizacji Pozarządowych „Horyzont”.

Powstała w 2015 r. Federacja zrzesza świętokrzyskie organizacje pozarządowe. Jej nadrzędnym celem jest kompleksowe działanie na rzecz rozwoju trzeciego sektora, zwłaszcza organizacji członkowskich. Federacja pełni też rolę instytucji parasolowej i reprezentuje interesy lokalnych NGO-sów w dialogu z władzami samorządowymi, instytucjami rządowymi oraz przedstawicielami biznesu.

Aktualnie „Horyzont” liczy 24 członków – organizacji pozarządowych z terenu całego województwa o przekrojowym obszarze działania. Wśród członków znajdziemy organizacje zajmujące się m.in. rozwojem lokalnym i przedsiębiorczością, turystyką, kulturą fizyczną, obronnością, wolontariatem pomocniczym, sprawami zdrowotnymi i aktywizacją seniorów.

Nasza Fundacja jest jednym z członków założycieli „Horyzontu” i od początku funkcjonuje w jej strukturach. Od niedawna przewodzimy również pracom Federacji. 15 listopada Prezes Zarządu naszej Fundacji – Grzegorz Orawiec został wybrany Prezesem Zarządu Federacji „Horyzont”. Spotkanie w Sandomierzu dotyczyło przekazania spraw organizacyjnych przez ustępujący Zarząd Federacji i omówieniu planów do realizacji w najbliższym okresie.

Bieżące informacje o działaniach „Horyzontu” będą publikowane na naszej stronie www oraz na stronie Federacji „Horyzont” http://www.federacjahoryzont.pl

Już teraz zapraszamy do współpracy chętne organizacje pozarządowe z terenu województwa świętokrzyskiego. Rozwijajmy wspólnie nasz region!

Logo sm
Location icon
pl. Ks. J. Poniatowskiego 2 27-600 Sandomierz
Contact icon
fundacja@opiwpr.org.pl 15 833 34 00, 501 837 619
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.