Image 13

Szkolenia - Adaptacja do zmian klimatu oraz możliwości wykorzystania potencjału OZE

01 kwietnia 2019

Fundacja na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju zaprasza państwa na szkolenie w terminie 9-10.04.2019r. w Starachowicach. Podczas wykładów trenerzy i eksperci przekażą uczestnikom najnowszą wiedzę na temat:

„Adaptacja do zmian klimatu oraz możliwości wykorzystania potencjału OZE”


Szkolenia prowadzone są w ramach projektu „Program aktywnej edukacji, integracji i współpracy na obszarach wiejskich w Polsce”. Projekt uzyskał dofinansowanie z Unii Europejskiej ze środków Funduszu Spójności, a jednostką wdrażającą jest Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, umowa o dofinansowanie nr POIS.02/04.00-00-066/16. Szkolenia dedykowane są osobom zawodowo związanym z branżą rolną i środowiskową, w tym doradcom, edukatorom, indywidualnym rolnikom, przedstawicielom organów administracji samorządowej oraz lokalnych urzędów, instytucji i grup działania.

Szkolenia przewidziane są w formule 1-dniowej (40 szkoleń) i 2-dniowej (9 konferencji i szkoleń), w różnych lokalizacjach, w całej Polsce. Najbliższe terminy można sprawdzić na stronie:

www.szkolenia.klimatarolnictwo.pl

Tematy poruszane podczas najbliższego szkolenia w Starachowicach obejmą najnowszą wiedzę, dotyczącą zagadnień:

 1. Zmiany klimatu a rolnictwo w Polsce. Ocena zagrożeń i sposoby adaptacji.

2. Energia ze źródeł odnawialnych. Nowa droga Rozwoju.

3. Wartości przyrodnicze użytków zielonych i ich ochrona

4. Płyn bytu. Woda w środowisku i otoczeniu człowieka

5. Przeciwdziałanie negatywnym skutkom zmian klimatu w rolnictwie. 

6. Postęp biologiczny i innowacje w agrotechnice.

Głównym celem szkolenia jest poszerzenie wiedzy na temat zmian zachodzących w środowisku naturalnym i ich społeczno - ekonomicznych skutków dla sektora rolnego oraz przybliżenie idei zrównoważonego systemu gospodarowania, szczególnie w warunkach wyzwań klimatycznych, występujących coraz częściej zjawisk ekstremalnych, takich jak susze czy powodzie i zwiększonej emisji CO2. Poruszone zostaną tematy dostosowywania struktury upraw (w tym nowe odmiany roślin uprawnych) i metody upraw (zabiegi agrotechniczne) oraz działań, jakie mogą być podejmowane na obszarach wiejskich, w tym przede wszystkim w gospodarstwie rolnym, w celu zapobiegania i łagodzenia negatywnych skutków zmian klimatu. 

Udział w szkoleniu i catering są bezpłatne dla uczestników (decyduje kolejność zgłoszeń). Jest też możliwość skorzystania z bezpłatnego noclegu (jeśli szkolenie jest 2-dniowe). Każdy uczestnik otrzyma także bezpłatnie komplet 5-ciu publikacji i materiały edukacyjne na płycie CD, które wydawane są w ramach projektu. Na bazie tych publikacji opracowano program szkoleń.

Logo sm
Location icon
pl. Ks. J. Poniatowskiego 2 27-600 Sandomierz
Contact icon
fundacja@opiwpr.org.pl 15 833 34 00, 501 837 619
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.