Image 13

Trzy powiaty podpisały ramowe porozumienie o współpracy i partnerstwie

09 grudnia 2019

Przedstawiciele sześciu samorządów podpisali w naszym Hotelu Basztowy ramowe porozumienie o współpracy i partnerstwie. Sygnatariuszami podpisanego 6 grudnia porozumienia byli: Powiat Sandomierski, Powiat Opatowski, Powiat Staszowski wraz z Gminą Miejską Sandomierz, Miastem i Gminą Opatów, Miastem i Gminą Staszów. Samorządy zadeklarowały współpracę oraz przygotowanie i realizację wspólnych działań rozwojowych, w tym w szczególności projektów i działań partnerskich w zakresie:

1. Wspólnych, kompleksowych, ponadlokalnych produktów turystycznych.

2. Przetwórstwa rolno-spożywczego, wraz z system promocji i sprzedaży.

3. Ochrony lokalnego środowiska naturalnego i mikroklimatu

4. Międzypokoleniowej solidarności społecznej

5. Rozwoju przedsiębiorczości na terenie trzech powiatów.

6. Poprawy dostępności komunikacyjnej wskazanego obszaru.

 

Nasza Fundacja była moderatorem oraz inicjatorem współpracy, od kilku miesięcy czyniąc starania o utworzenie podwalin do nawiązania ścisłej współpracy pomiędzy 3 powiatami.

Wspólnie z sygnatariuszami porozumienia liczymy, że wspólny głos trzech powiatów pozwoli na skuteczne aplikowanie o środki finansowe w nowej perspektywie unijnego finansowania. Planowane działania będą wzajemnie się uzupełniać i tworzyć wspólną perspektywę rozwoju naszego subregionu.

Spotkanie odbyło się w uroczystej atmosferze przy udziale przedstawicieli Zarządu i Sejmiku Województwa, lokalnych liderów, przedstawicieli sandomierskich środowisk naukowych. Dopisali również dziennikarze, którzy informowali o wydarzeniu na w mediach lokalnych i regionalnych.

Spotkanie połączone było z kiermaszem produktów lokalnych przygotowanym przez naszą Spiżarnię Sandomierską. Swoją ofertę przedstawiały również działy promocji sandomierskiego magistratu oraz starostwa powiatowego  w Sandomierzu, wspólnie z Lokalną Organizacją Turystyczną – Partnerstwem Ziemi Sandomierskiej.

Logo sm
Location icon
pl. Ks. J. Poniatowskiego 2 27-600 Sandomierz
Contact icon
fundacja@opiwpr.org.pl 15 833 34 00, 501 837 619
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.